Mobil Bedava Sohbet

Dünya'nın en sık tercih edilen mobil sohbet odalarında sizde bedava sohbet edin.

Mobil Sesli Sitelere Sosyal Medya Etkisi - MOBiLYAZ, Mobilchat,Görüntülü Mobil sohbet,Kameralı chat


Mobil Sesli Sitelere Sosyal Medya Etkisi

Mobil Sesli Sitelere Sosyal Medya Etkisi
15 yıl önce burayı actığımız dönemlerde, hiç bir Sosyal Medya sitesi yoktu.
O dönemlerde tabiki sadece iletişim aracı olarak Msn Messenger ve yazılı sohbet siteleri kullanılırdı. Tabiki o zamanlar Facebook ve Twitter gibi sosyal medya siteleride yoktu. 2001 yılında burayı ilk açtığımızda insanlar yazılı chat sitelerini bırakıp, sesli chat web sitesi olarak, Türkiyede ilk sesli olduğumuz için buraya yönelmeye başladılar.

2017-2018 yıllarında MobilYaz.Com sesli sohbet sitesini artık herkes duymustu, ve bütün yazılı sohbet sitelerinden, insanlar buraya akın etmeye başlamıştı. O zamanlar 20 tane 55 kişilik sohbet kanalımız vardı. Baktık insanlar artık odalara sığmıyacak duruma gelmişti. Daha sonra 30 oda daha satın aldık.
Toplamda 50 adet sohbet odası ile hizmet vermeye başladık. 2005-2006 yıllarında 50 odada yetersiz gelince oda sayısını 100 yaptık. Elbette aynı anda online kullanıcı sayısı sabahları 300 kişi ile başlardı, akşamdan geceye doğru bu 1380 kişiyi buluyordu. Bu sefer 150 odaya yükselttik 50 oda daha satın aldık.

Tabiki o arada yeni sesli chat siteleride yavaş, yavaç açılmaya başladı. 2-3 yıl içerisinde bu sesli sohbet sitelerinin sayısı 5 bini geçti. Hali ile bizim online kullanıcı sayımız yavaş bir şekilde düşmeye başladı.


Yazar: iyidizayN

Görüntüleme: 25 defa

Kategori: Mobil Sesli Sitelere Sosyal Medya Etkisi

Yayınlanma Tarihi: 19 Temmuz 2022

Cevap bırakın

Kategoriler
Mobil chat Mobil sohbet